/>

O nas

Ewelina Włoch

Ewelina Włoch – Żużel pokazał jej tato zabierając ją na mecze leszczyńskiej Unii. W dzieciństwie, zanim wpadł jej w ręce aparat, ukradła motocykl Scottowi Nichollsowi. Żeby uniknąć podejrzeń, wyemigrowała z Góry do Wrocławia. Oficjalnie na studia. Zawsze o krok przed resztą – zanim połowa kraju usłyszała o Złotym Pociągu, Ewelina poczuła go do fotografii. Obecnie zawodowo wspiera firmy w budowaniu marki przez fotografię i pomaga im w kreowaniu wizerunku w sieci.

Połączenie pasji do zdjęć i sportu żużlowego doprowadziło do tego, że została fotoreporterką. Na „Smoczyku” i Stadionie Olimpijskim czuje się jak w domu. Tam zyskała nie tylko masę żużlowych zdjęć, ale także grono fantastycznych przyjaciół.

Prywatnie jest szczęśliwą narzeczoną Łukasza – wielkiego fana GKMu Grudziądz. Ponadto uwielbia dźwięk żużlowych motocykli, spacery po Wrocławiu i wieczory z dobrą książką. Podobno dużo gada, czemu zaprzecza Mateusz.

Mateusz Dziopa

Mateusz Dziopa – swoje pierwsze kroki stawiał w rozgłośniach – toruńskim Radio Sfera UMK i wrocławskim Radio LUZ. Swoje uwielbienie do radia połączył ze sportem i wkrótce potem wylądował w internetowym Radiu Gol, by po dwóch latach zostać jego redaktorem naczelnym. Kolejny awans nadszedł w połowie roku 2018, gdy związał się z żużlową redakcją Canal+, w której pracuje do dziś.

Pierwsze zetknięcie Mateusza z żużlem miało miejsce w rodzinnym Toruniu, w drugiej połowie lat 90, gdy oświadczył babci, że “dziadek słucha radia, ale nie krzyczy”. Szok jaki sprawiło to wydarzenie, doprowadził do pierwszych spotkań z dyscypliną na stadionie przy ul. Broniewskiego w 2003 r. Przez jakiś czas myślał o tym, by zostać prawnikiem, ale dostrzegł swój brak talentu w tej dziedzinie i na szczęście poszedł w dziennikarstwo. W ten sposób wylądował na studiach we Wrocławiu.

Dziś, oprócz nagrywania wywiadów, bawi się słowem. Od grudnia 2019 roku jest redaktorem naczelnym portalu SpeedwayNews.pl. Jego żarty są suche jak czerstwe pierniki, co potwierdza Ewelina.